Kavárny a cukrárny - Věrnostní karty které voní

Přejít na obsah
Příklady z praxe
  
KAVÁRNY A CUKRÁRNY
 
Vůně kávy, čokolády a skořicových sušenek v marketingu
   
    

...  

Budík který vás vzbudí vůní kávy
Vůně kávy působí na náš mozek tak účinně, že  nás přinutí vstát. Během dne nám také vykouzlí lepší náladu nebo nás  přiměje se zastavit a trochu relaxovat. Toho si je velmi dobře vědoma  jedna firma, která vyrábí budík, co vás vzbudí nejenom zvukem, ale také  čerstvou vůní kávy. Vůně se spustí 3 minuty před blikáním světla nebo  zvukovým alarmem. V praxi můžete vidět, jak aroma marketing přímo působí na Limbický systém, který ovládá emoce a nachází v blízkosti čichového  laloku.
  
Studie Švédských vědců potvrdila, že vůně čokoládových sušenek prodává.
Test probíhal na Stockholmské ulici a  experimentu se zúčastnilo 100 náhodných osob.  Byly jim nasazeny  speciální brýle s elektronikou, s vysvětlením že mají s těmito brýlemi dojít na konec ulice. Všichni procházeli okolo kavárny, kde byla vypouštěna vůně čokoládových sušenek se skořicí. Brýle zaznamenávali  pohyby očí a přesně zapisovali, kde se osoby dívají. U kavárny s vůní  bylo zjištěno, že se oči dívají na výlohu kavárny, na tabuli s nabídkou a  dostali chuť na kávu.

Ze studie vyplynulo, že více jak 50% osob si spojilo vůni čokoládových sušenek s kavárnou a mozek přiměl osoby dívat se na prvky související s kavárnou. Po skončení testu více jak 40% účastníků potvrdilo, že dostalo chuť na kávu, na čokoládové sušenky a chtělo vstoupit do kavárny.
  
Možnosti bonusových karet s vůní
Bodový věrnostní program  – princip spočívá ve sbírání bodů za nakoupené zboží či služby. To  znamená, že zákazníkovi vždy při nákupu načtou body na jeho členskou  kartu, podle výše útraty. Ty pak vybírá formou produktů (dárků) zdarma.

Příklady využití věrnostního programu:

  • Každá 10 káva zdarma
  • Slevy na zákusky v cukrárně
  • VIP stůl a rezervace
  • Pití vody s mátou zdarma
  • Valentýnské slevy
  • Slevy na narozeniny a svátky
  • Kopeček zmrzliny ke kávě zdarma
  • Akce 1 + 1 zdarma
  • Ochutnávky zdarma
Jak nejlépe využít bonusový věrnostní program a spojit ji s voňavou kartou?   
   
    
Perfect Cards s.r.o.
Na Rybníčku 521/56
746 01 Opava
Česká republika
IČ: 03420329
DIČ: CZ03420329
e-mail: info@vonavekarty.cz
Tel: +420 727 968 287
Návrat na obsah