Welness a fitness - Věrnostní karty které voní

Přejít na obsah
Příklady z praxe
  
WELLNESS A FITNESS
 
Vůně jsou bránou do naší duše
   
    
Podnikání v oblasti péče o tělo a duši je obor, ve kterém se pracuje se všemi pěti smysly. To znamená, že služby musí být příjemné na oči, měli by rezonovat v uších, při masážích vyvolávat líbivé stavy, zákazníkovi musí vše chutnat a v neposlední řadě je potřeba, aby služby ve wellness voněly.

Limbický systém, který řídí náš emocionální život, si vždy spojí vůni s nějakou vzpomínkou. Zároveň se v mozku spouští uvolňování hormonů, činnost žláz a vnitřních orgánů.  Tímto způsobem se vytvářejí a řídí emoce, krevní tlak se snižuje nebo zvyšuje, zrychluje nebo zpomaluje a my se cítíme více aktivní nebo se snížením tlaku se dostáváme do stavu uklidnění a pohody.
   
Mnoho nástrojů v marketingu vůní, neboli také v "aromamarketingu" je právě založeno na přirozených reakcích těla a duše. Proto je potřeba zapojit do služeb wellness opravdu jemné a nepostřehnutelné vůně, které si zákazník ani neuvědomuje. Když se Vám podaří vyvolat v zákazníkovi pozitivní emoce, máte vyhráno a z občasného zákazníka se může stát dlouhodobý věrný zákazník, který Vás bude doporučovat.

Začít můžete již tím, že si do vstupních prostor přidáte květiny.  Dokáží do prostoru vnést harmonii a eleganci. Květiny vyladí atmosféru v každém interiéru, zejména tam, kam lidi přichází odpočívat a  relaxovat.
    
Jiný přístup jak využít plastovou věrnostní kartu s vůní, je spojit vaše služby s prvky aromaterapie. Jen pro připomínku, aromaterapie pracuje s esenciálními oleji, které využívají vonné složky květin a bylin. Esenciální oleje se často využívají ve wellness, v saunách, masážních salónech nebo v relaxačních prostorech. Bylinné vonné terapie patřily a opět patří k metodám, které se v provozech wellness, spa a beauty s úspěchem využívají.  

Nechte si vyrobit plastovou kartičku s vůní, kterou si zákazník spojí s vašimi  wellness službami a nabídněte jim výhody, které konkurence nemá.
    
Plastové věrnostní karty s vůní mohou obsahovat například tyto výhody:

 • Dřívější check-in a pozdější check-out podle dostupnosti
 • Ovocný koš při objednání kompletních služeb
 • Hodinový vstup do wellness centra zdarma
 • Bahenní zábal 20 min. zdarma
 • Zapůjčení holí na Nordic walking zdarma
 • 20 minut perličková koupel 1x/měsíc zdarma
 • 60 min. masáž s 50% slevou
 • Základní manikúra nebo pedikúra zdarma
    
Wellness karty s vůní
    
Spojte tyto vůně s vaší věrnostní či bonusovou kartou a máte vyhráno. Zákazníkovi se vždy při otevření peněženky nebo obalu s plastovými kartičkami připomenete a můžete tak počítat s jeho častějšími návštěvami.
 
Jaké vůně se do wellness hodí?

 • Levandule - uklidňující vůně, potlačuje stres
 • Vůně cedru - povzbuzující esence
 • Citronová kůra - dodává pocit jistoty a péče
 • Santalová vůně - navozuje pocit rovnováhy

Potřebujete pomoci se zavedením marketingu vůní ve vašem wellness? Pak klikněte na:
   
    
Perfect Cards s.r.o.
Na Rybníčku 521/56
746 01 Opava
Česká republika
IČ: 03420329
DIČ: CZ03420329
e-mail: info@vonavekarty.cz
Tel: +420 727 968 287
Návrat na obsah